Rady před focením

Návštěva fotoateliéru může v některých lidech vyvolat stísněné pocity a obavy z toho, jak jejich obličej a tělo obstojí před objektivem profesionálního fotografa. Hlavním předpokladem úspěchu je nebýt nervózní a nemít strach z výsledku. V našem ateliéru se střídají jak profesionálové navyklí na světlo reflektorů a zvuk závěrky fotoaparátu s lidmi, kteří s focením nemají žádné zkušenosti. Máme dlouholetou praxi a víme, jak vytvořit ty nejlepší snímky.

Výběr oblečení necháme na vás. Mějte ale na paměti, že oblečení by mělo odpovídat duchu fotografií, které si přejete zhotovit. Pokud si s volbou oblečení nebudete vědět rady, tak můžeme na pomoc přivolat stylistku, která připraví vhodné oblečení přesně podle vašich představ.

Ženy se v ateliéru mohou nalíčit samy, ale každé klientce doporučujeme, aby tuto důležitou část přípravy na fotografování svěřila profesionální vizážistce. Líčení na focení je totiž tak trochu věda a musí být mnohem silnější než klasické denní líčení. Nasvícení obličeje totiž změní odstíny pleti a opticky ubere vrstvu make-upu.

­Nejlépe v den focení si umyjte vlasy, abychom v ateliéru měli co nejméně práce s jejich úpravou a mohli se věnovat přípravě. Pokud se rozhodnete učesat sama, tak se vyvarujte experimentů, které vás později při pohledu na náhled fotografie mohou nemile překvapit. Doporučuji vlasy vyžehlit nebo jemně zvlnit. Pamatujte, že méně znamená více.

MENU
X

Navštivte také náš nový web

LUKÁŠ NAVARA - svatební fotograf

www.lukasnavara.cz